***   ترویج تفکر علمی و تخصصی حمل و نقل و ترافیک و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

مزایای عضویت در سایت

elektronik sigara elektronik sigara ukash ukash zirkonyum diş satış ve resmi sitesi zirkonyum diş

ورود اعضاامروز

سه شنبه, 21 آذر 1396

بانک اطلاعات تخصصی

پروژه ملی مسیر

خرید یکپارچه بلیت سفرهای برون شهری

اعضای آنلاین

ما 131 مهمان آنلاین داریم
 
شکستن رکورد پرواز با انرژی الکتریکی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
مدهای حمل و نقل برون شهری - هوایی
پنجشنبه, 24 فروردین 1391 ساعت 01:18
شنبه ، 8 مرداد 1390 ، 07:57
تین نیوز: هواپیمای الکتریکی که به ای جنیوس (e-Genius)معروف شده موفق به ثبت رکورد جددی در پرواز با انرژی الکتریکی شد و توانست دو ساعت به طور مداوم پرواز کند. سرعت پرواز این هواپیما 100 مایل بر ساعت بوده است.
ای جینیس (E-Genius)یک هواپیما ی الکتریکی است که مصرف سوخت بسیار پایین آن بر محبوبیت و مزایای این هواپیما افزوده و نام ای جینیس را در کتاب معتبر گینس ثبت کرده است. علت ثبت نام این هواپیمای الکتریکی در کتاب گینس این بوده که این هواپیمای الکتریکی توانسته مسافت 211 مایل (339 کیلو متر) هوایی را در عرض دو ساعت بپیماید. گفته شده که میانگین سرعت این هواپیما چیزی حدود 100 مایل بر ساعت (160 کیلو متر بر ساعت) بوده است. از این حیث که سرعت میانگین در مدت زمان دو ساعت در این حد حفظ شده نیز یک عدد خارق العاده محسوب می شود.
یک تیم متخصص از دانشگاه اشتودگارد در حال تحقیق و بررسی بر روی این هواپیما هستند و در صدد خواهند بود که کارایی این هواپیما را افزایش دهند. گفته شده که هدف این تیم افزایش کارایی این وسیله برای رقابت در مسابقات پرواز سبز است و اساسا هدف از ساخت این هواپیما نیز رقابت و کسب مقام نخست این مسابقات بوده.
این هواپیما قبل از ظهر روز 15 ماه ژوئن از فرودگاه میندلهیم (Mindelheim)از زمین برخاست و توانست به ارتفاع 4000 پایی ( 1219 متری ) دست یابد. سپس خلبان این هواپیما توانست مسافت 339 کیلو متر (211 مایل) را در دو ساعت طی کند. این هواپیما بعد از آن توانست با طی کردن مسیر های تعیین شده به سلامت فرود بیاید.
نکته ی جالب این است که این هواپیما در حالی فرود آمد که هنوز مقداری انرژی ذخیره در باتری خود داشت و این یکی از نکات خارق العاده ی دیگر این هواپیما ی الکتریکی است. ظرفیت این باتری این هواپیما نیز 56 کیلو وات ساعتی است.
این هواپیما توسط یک تیم متشکل از دانشجویان، محققان و کارکنان دانشگاه اشتودگارد طراحی و ساخته شده است. البته محققان و متخصصان خارج از این دانشگاه نیز به شکلی در این طرح همکاری و هم یاری داشته اند. حتی گفته شده که از ناسا نیز متخصصین و خلبان هایی در این طرح همکاری کرده اند.
مسابقه ی پرواز سبز قرار است در تاریخ 25 سپتامبر تا 3 اکتبر همین سال یعنی سال 2011 میلادی برگزار شود. در این رقابت معتبر و مهیج هر هواپیما از نظر معیار های بسیاری سنجیده می شود. به عنوان مثال هر هواپیما که در این مسابقه شرکت می کند از نظر سرعت، مقاومت و مصرف سوخت با سایر هواپیما ها سنجیده می شود. مسئولان این مسابقه اذعان داشتند که برنده ی این مسابقه 1.3 میلیون دلار آمریکا را به عنوان جایزه دریافت خواهد کرد.
یکی از مسئولین ارشد طراح و سازنده ی این هواپیما گفته است که ما هنوز در اول راه هستیم اما با این وجود هم به پیشرفت ها و دست آورد های متعددی در زمینه ی سرعت و طولانی بودن مسافت طی شده دست یافته ایم.
بدون شک این هواپیما و دیگر وسیله های الکتریکی از این دست می تواند کمک شایانی به کاهش آسیب های زیست محیطی صنعت هوایی بکند.
در خبری مرتبط خلبانی با نام هوگوس دووال(Hogues Duval )توانسته است اخیرا با یک هواپیمای الکتریکی دو موتوره رکورد سرعت هواپیما را بشکند. این خلبان توانست با این هواپیما ی الکتریکی دو موتوره به سرعت 175.5 مایل بر ساعت معادل با 283 کیلو متر بر ساعت دست پیدا کند و رکورد سرعت را در پرواز با هواپیما به نام خود ثبت کند. نام این خلبان هم در کتاب رکورد های گینس به ثبت رسید.
مرجع : hitna.ir


 
 

توسعه حمل و نقل محور

کلیه حقوق این سایت مربوط به مرکز اطلاعات علمی و تخصصی حمل و نقل و ترافیک بوده و استفاده از مطالب آن
تنها با ذکر منبع بلامانع است

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما