سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در صفحه توئیتری خود، از سفرش به عربستان سعودی و سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

گزارش توئیتری سناتور آمریکایی: با بن‌سلمان و نتانیاهو دیدار داشتم

به گزارش گروه بین‌الملل مهندسی ترافیک و حمل و نقل، «​تام کاتن» سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی از سفر خود به عربستان عربستان سعودی و دیدارش با «محمد بن سلمان»، ولی‌عهد این کشور و سپس پرواز به سوی سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

براساس گزارش پایگاه خبری «عربی۲۱»،  سناتور ایالت «آرکانزاس» در صفحه رسمی خود در توییتر عکسی با ولی‌عهد عربستان منتشر کرد که موردپسند «ریما بنت بندر» سفیر ریاض در واشنگتن نیز قرار گرفته است.

این سناتور جمهوری‌خواه در توئیتش نوشت: «من با ولی‌عهد گفت‌وگوی سازنده‌ای داشتم که نشان‌دهنده نزدیک به هشتاد سال مشارکت بین دو کشور ما و فرصت های موجود برای نسل‌های آینده است».

کاتن در توئیتی که بعد از این منتشر کرد و نشان می‌داد او سوار هواپیما می‌شود، می‌نویسد: «از شما نیروی هوایی ایالات متحده برای پرواز از ریاض به قدس متشکرم. امیدوارم پروازهای بیشتری بین دو کشور انجام شود!»

این سناتور آمریکایی در صفحه شخصی‌اش گفت که در ادامه این سفر، با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مورد منافع مشترک امنیتی و اقتصادی بین کشورش و تل آویو گفت‌وگو کرده است.

کاتن در پایان گزارش توئیتری خود تصویری از حضورش کنار دیوار البراق در قدس اشغالی منتشر کرد.

سفر این سناتور آمریکایی جمهوری‌خواه به منطقه و دیدارش با نتانیاهو و بن‌سلمان در حالی انجام می‌شود که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواهان کشاندن عربستان به توافق عادی‌سازی است و در مقابل، مقامات سعودی نیز اعلام کرده‌اند که صلح ریاض-تل‌آویو فقط نیازمند زمان است.

پایان پیام/