رئیس شرکت پخش فراورده های نفتی استان فارس گفت: در حال حاضر پالایشگاه اراک بنزین سوپر تولید کرده و به استان فارس ارسال می‌کند و با توجه به میزان سهمیه ای که به استان تعلق می‌گیرد پخش می‌شود، در این زمینه کمبود ومشکلی در استان نداریم.

کمبود بنزین سوپر در استان فارس وجود ندارد

اسدالله طاهری در گفتگو با خبرنگار فارس از شیراز، درخصوص شایعات به وجود آمده در زمینه کمبود بنزین سوپر در استان فارس اظهار داشت: در حال حاضر پالایشگاه اراک بنزین سوپر تولید می‌کند و به استان فارس ارسال می‌کند و با توجه به میزان سهمیه ای که به استان تعلق می‌گیرد پخش می‌شود، در این زمینه کمبود ومشکلی در استان نداریم. 

طاهری با اشاره به کمبود بنزین یورو ۴ ادامه داد: یورو ۴ برای استان فارس از پالایشگاه های شیراز و بندر عباس تامین می شده اما در حال حاضر این دو پالایشگاه این نوع را تولید نمی‌کنند و فقط تولید بنزین معمولی دارند.

رئیس شرکت پخش فرآورده های نفتی با اشاره به دریافت میزان مناسب بنزین معمولی در استان گفت: ۴۰ درصد بنزین معمولی،از انبار های پالایشگاه شیراز و بیش از ۵۰ درصد از پالایشگاه بندرعباس و کمتر از ده درصد از سایر مبادی تامین می‌شود و در این زمینه مشکل و کمبودی وجود ندارد.

این مسئول همچنین شایعات درباره آسیب رساندن بنزین معمولی به خودرو ها را تکذیب کرد و ادامه داد: بنزین های تولیدی پالایشگاه های سراسر کشور مطابق استاندارد هاو شاخص هایی که اعلام می‌شود تولید و کنترل می‌شود، بعد از کنترل کیفیت و ارسال از پالایشگاه در دو مرحله دیگر کیفیت،کنترل و برسی شده سپس با کیفیتی مطلوب و تایید شده عرضه می‌شود؛ بنابراین هیچگونه آسیبی ایجاد نمی‌کند و تاکنون موردی در این باره گزارش نشده است.

پایان پیام/