رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی ضمن تکرار ادعاهای ضدایرانی خود و اعتراف به شرایط سخت داخلی برای تل‌آویو، تصریح کرد که جنگ با جنبش حزب‌الله لبنان سخت خواهد بود.

هالوی: جنگ با حزب‌الله سخت خواهد بود

به گزارش گروه بین‌الملل مهندسی ترافیک و حمل و نقل، «هرتزی هالوی»، رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی امروز (سه شنبه، ۲۳می) در کنفرانس هرتزلیا ضمن تکرار ادعاهای ضدایرانی خود، از سختی‌های جنگ با جنبش حزب‌الله لبنان گفت.

طبق گزارش شبکه «آی‌۲۴»،  رئیس ستاد کل ارتش رژیم اشغالگران با تکرار ادعای توانایی ضربه زدن به ایران گفت: ما نسبت به وضعیتی که ایران می‌خواهد پیرامون ما ایجاد کند، بی‌تفاوت نیستیم.

هالوی در ادامه ضمن اذعان به پیشرفت ایران در حوزه غنی‌سازی اورانیوم در مقایسه با گذشته، مدعی شد: ما در حال بررسی این موضوع هستیم و من می‌گویم که تحولات منفی کنونی، می‌تواند منجر به اقدام شود.

وی در ادامه، نگرانی‌های تل‌آویو از درگیرشدن با حزب‌الله لبنان را نشان داده، به سخنان «سیدحسن نصرالله»، دبیرکل جنبش اشاره کرده و گفت: او معتقد است که می‌داند ما چگونه فکر می‌کنیم؛ نصرالله به گونه‌ای ما را به چالش می‌کشد، که فکر می‌کند منجر به جنگ همه‌جانبه نخواهد شد.

رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی در بخش پایانی صحبت‌هایش به درگیری‌های داخلی بین صهیونیست‌ها و تاثیر اختلافات تل‌آویو بر سیاست‌های خارجی اعتراف کرده و گفت: جنگ در شمال اگر اتفاق بیفتد، کار در جبهه داخلی برای ما سخت خواهد شد.

این ادعاها مبنی بر اقدام علیه ایران، در حالی از سوی مقامات تل‌آویو مطرح می‌شود که کارشناسان صهیونیست، تل‌آویو را به تنهایی قادر به چنین اقدامی نمی‌دانند؛ «مئیر بن شبات»، مشاور سابق امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و رئیس موسسه مطالعات امنیتی «Misgav» گفته بود که در همراهی با این تلاش‌ها، «ایالات متحده باید گزینه نظامی را به ایران ارائه دهد».

در شرایطی که خیابان‌های تل‌آویو، شنبه اخیر برای بیستمین هفته متوالی شاهد اعتراضات صدهاهزارنفر از شهرک‌نشینان صهیونیست علیه کابینه «بنیامین نتانیاهو» و طرح‌هایش بود، جنبش حزب‌الله لبنان روز یکشنبه، (۲۱ می)، به مناسبت بیست و سومین سالروز آزادسازی لبنان، رزمایشی نظامی را با هدف نمایش آمادگی‌های مقاومت برای دفاع از خاک لبنان برگزار کرده و قدرت خود برای مشارکت در هر مبارزه‌ای را اعلام کرد.

«سید هاشم صفی الدین» رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان، با شرکت در مراسم این رزمایش بزرگ به تل‌آویو هشدار داد: مقاومت آماده است به گونه‌ای پاسخ دهد که دشمن قدرت واکنش و پاسخگویی نداشته باشد. دشمن اگر اقدام احمقانه‌ای برای دور زدن قواعدبازی انجام دهد، نحوه عملکرد موشک‌های دقیق را در دل موجودیتش خواهد دید.

دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان در آخرین سخنرانی خود، با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی آغازگر جنگ پنج روزه در نوار غزه است، تاکید کرده بود که محاسبات دشمن برای تفرقه‌افکنی میان نیروهای مقاومت شکست خورده است.

پایان پیام/م