دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه با گذشت نیم سال از جنگ غزه، اهداف اعلامی رژیم صهیونیستی محقق نشده، اوضاع اسرائیل از هر جهتی بدتر شده و تیپ‌های اسرائیل زیر آتش و ذلیلانه از خان‌یونس خارج شدند.

نصرالله: تیپ‌های اسرائیل ذلیلانه از خان‌یونس خارج شدند

به گزارش خبرآنلاین، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان عصر دوشنبه و در مراسمی که این جنبش به مناسبت بزرگداشت شهدای حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق در مجمع سیدالشهدا در ضاحیه جنوبی بیروت برگزار کرده است، سخنرانی و به مقام این شهدا ادای احترام کرد.

سید حسن نصرالله به سابقه حضور مستشاری ایران در سوریه اشاره کرد و گفت: تاریخ حضور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در سوریه و لبنان به سال ۱۹۸۲ و بعد از حمله اسرائیل به لبنان باز می‌گردد. امام خمینی(ره) در قید حیات بود و جنگ تحمیلی علیه ایران در آن زمان تمام نشده بود و مردان سپاه در جبهه‌ها حضور داشتند و به دلیل حمله به لبنان و سوریه آمدند تا در مقابله با اشغالگران به ما کمک کنند. نیروهای ایرانی به الزبدانی در سوریه آمدند اما بعد از ارزیابی اوضاع مقرر شد که مجموعه‌ای از افسران و کادری‌های سپاه پاسداران باقی بمانند تا مقاومت مردمی را فعال کنند و حمایت آموزشی و لجستیکی کنند.

به گزارش ایسنا، وی گفت: افسران و کادری‌های سپاه به منطقه جنتا در لبنان آمدند و اولین پادگان آموزشی را برپا کردند. در تحولات سوریه در سال ۲۰۱۱ نیز مستشاران ایرانی و نیروهای مقاومت منطقه حاضر شدند زیرا رویدادهای سوریه به مقاومت منطقه آسیب وارد می‌کرد.

هدف قرار دادن مستشاران ایرانی در سوریه بخشی از نبرد اصلی است

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه سخنرانی خود به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق اشاره کرد و گفت: رژیم اشغالگر کنسولگری ایران را هدف قرار داد و مستشاران نظامی ایرانی به شهادت رسیدند که حضور آن‌ها در این مکان امری طبیعی و بر اساس عرف و قوانین است و آمریکا و برخی کشورهای اروپایی نقش کنسولگری ایران در دمشق را بررسی کرده بودند.

سید حسن نصرالله همچنین گفت هدف قرار دادن مستشاران ایرانی از سوی رژیم صهیونیستی به دلیل «شکست دشمن در جنگ جهانی علیه سوریه است که اسرائیل در آن دست داشت».

وی افزود: دشمن به طور علنی اعلام جنگ می‌کند و می‌گوید که نیروهای ایرانی را هدف قرار داده است؛ درحالی که دشمن مستشاران ایرانی که خدمات ارزنده‌ای به مقاومت در منطقه داشتند را هدف قرار می‌دهد. هدف قرار دادن مستشاران ایرانی در کنسولگری دمشق بزرگ‌ترین تجاوز اسرائیل در سوریه طی سال‌های اخیر است. هدف قرار دادن مستشاران ایرانی در سوریه بخشی از نبرد اصلی است که بسیار آشکار است و آن نبرد با دشمن صهیونیستی است.

سخنرانی دبیرکل حزب‌الله در مراسم بزرگداشت شهدای حمله به کنسولگری ایران