رئیس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شادگان گفت: تلمبه‌خانه نفت با سازه‌های ارزشمند آجری در مجاورت رودخانه کارون واقع شده است که می‌توان از آن به‌عنوان گنجینه نفت بهره‌برداری کرد.

موزه صنعتی نفت در تلمبه‌خانه دارخوین راه‌اندازی می‌شود+عکس

حسن ناصر رئیس اداره میراث، صنایع دستی و گردشگری شادگان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: شهر دارخوین یک شهر دارای پیشینه قابل دفاع در حوزه نفت است.

 وی عنوان کرد: شهرستان شادگان به‌ویژه شهر دارخوین در مسیر کاروان‌های راهیان نور و مشایه اربعین واقع شده و دارای زمینه های گردشگری جذاب تاریخی فرهنگی در حوزه نفت و مقاومت است.

رئیس اداره میراث، صنایع دستی و گردشگری شادگان در ارتباط با تلمبه خانه قدیمی نفت گفت: این مجموعه ارزشمند با هدف تغییر و تعریف کاربری و با اهداف گسترده برای تقویت بخشی از هویت و تاریخ منطقه و جذب گردشگران و مسافران در دارخوین مرمت، بازسازی و راه‌اندازی می‌شود.

وی ادامه داد: تلمبه‌خانه نفت با قدمتی ۹۳ ساله و معماری آجری منحصر به‌فرد در مرکز شهر دارخوین واقع شده است که سال‌ها متروکه، بدون استفاده و مهجور مانده بود.

ناصر خاطرنشان کرد: تلمبه‌خانه نفت با سازه‌های ارزشمند آجری در مجاورت رودخانه کارون واقع شده است که می‌توان از آن به‌عنوان گنجینه نفت بهره‌برداری کرد.

وی اضافه کرد: با پیگیری‌هایی که صورت گرفت مصوب شد در فاز نخست این پروژه ساخت دیوار و حصارکشی این مجموعه فاخر توسط شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب صورت بگیرد.

رئیس اداره میراث، صنایع دستی و گردشگری شادگان گفت: همچنین همزمان با این کار، طرح مطالعات با هدف تعیین جبهه‌های مرمت ‌و تعیین کاربری انجام می‌شود که به حول قوه الهی در آینده نزدیک شاهد رونق این مجموعه و شهر دارخوین با اجرای درست سند گردشگری خواهیم بود.

 

پایان پیام/