نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در جلسه امروز این کمیسیون، در چارچوب بررسی طرح اصلاح قانون نظام صنفی کشور، با حضور نمایندگانی از بسیج اصناف و فراجا در هیأت‌مدیره اصناف به‌منظور شفاف‌سازی و نظارت بیشتر موافقت شد.

موافقت کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور نماینده فراجا در هیأت‌مدیره اصناف

به گزارش گروه سیاسی مهندسی ترافیک و حمل و نقل، سیدکاظم موسوی در تشریح جلسه امروز (دوشنبه 30 مردادماه) کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور مسئولان و نمایندگانی از اتاق اصناف، فراجا، مرکز پژوهش‌های مجلس و… به‌منظور بررسی «طرح اصلاح قانون نظام صنفی کشور»، گفت: امروز برخی از مواد طرح اصلاح قانون نظام صنفی کشور مورد بررسی قرار گرفت که به‌عنوان مثال در جریان این اصلاحات، فردی که طی 2 دوره به صورت متناوب رئیس صنف بوده با اعمال شرایط خاص می‌تواند دوباره برای ریاست، کاندیدا و در صورت آوردن رأی لازم باز هم رئیس شود.

وی ادامه داد: اصلی‌ترین شرط برای فرد متقاضی ریاست صنف هر استان -که البته دو دوره متناوب نیز رئیس بوده- کسب دو سوم رأی در انتخابات است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تأکید کرد: این اصلاح صورت گرفته به معنای جوان‌زدایی نیست، بلکه باید از حضور جوانان فعال و کاربلد نیز استفاده شود و صرفا معتقدیم باید از تجربه افراد قدیمی نیز استفاده کرد.

موسوی اضافه کرد: براساس دیگر اصلاحات صورت گرفته، با حضور نمایندگانی از بسیج اصناف و فراجا در هیأت‌مدیره اصناف به‌منظور شفاف‌سازی و نظارت بیشتر موافقت شد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است براساس طرح مذکور، قانون نظام صنفی متناسب با شرایط اقتصادی کشور اصلاح و زمینه کمک به تولیدکنندگان، پرداخت تسهیلات به واحدهای تجاری و تولیدی، رفع موانع اشتغال و… فراهم می‌شود.

پایان پیام/