وزیر بازرگانی عراق اعلام کرد که این کشور حجم ذخایر استراتژیک گندم خود را به 5 میلیون تن افزایش داده است و هر کیسه آرد در این کشور 9.16 تا 21 دلار قیمت دارد.

قیمت 450 هزار تا بیش از یک میلیون تومانی آرد در عراق

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل مهندسی ترافیک و حمل و نقل به نقل از عراق نیوز، اثیر الغریری، وزیر بازرگانی عراق، اعلام کرد که این وزارتخانه حجم ذخایر استراتژیک گندم این کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به 5 میلیون تن رسانده است. وی طی دیدار با فرماندار استان صلاح‌الدین عراق گفت که این وزارتخانه از دوران بحرانی که حجم ذخایر استراتژیک گندمش فقط برای یک ماه عراق کافی بود عبور کرده و 5 میلیون تن کنونی، نیاز بیش از یک سال عراق را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تامین می‌کند. وزیر بازرگانی عراق همچنین تصریح کرد که حجم ذخایر مواد غذایی این کشور برای تامین نیاز 4 ماه مردم عراق کافی است.

این مقام عراقی تأکید کرد که قیمت آرد در این کشور بیشتر از 12 هزار دینار معادل 9.16 دلار به ازای هر کیسه نیست و قیمت آرد با گندم با کیفیت هم 21.37 دلار معادل 28 هزار دینار است. به گزارش فارس، با این حساب با در نظر گرفتن دلار آزاد حدود 50 هزار تومانی، هر کیسه آرد در عراق بین 450 هزار تومان تا بیش از یک میلیون تومان به فروش می‌رسد. الغریری تأکید کرد که قیمت مواد غذایی در عراق افزایش نیافته و دلیل آن هم این است که وزارت بازرگانی این کشور با این مسئله مقابله کرده و به دقت قیمت‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ زیر نظر دارد. یکی از مقامات وزارت بازرگانی عراق هم پیشتر اعلام کرده بود که پیش‌بینی می‌شود طی سال جاری 4 تا 4.5 میلیون تن گندم در این کشور برداشت شود. پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌