رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: بر اساس آمار پزشکی قانونی سال گذشته 122 مجوز سقط جنین در این استان صادر شده است.

صدور 122 مجوز قانونی سقط جنین در چهارمحال و بختیاری

به گزارش مهندسی ترافیک و حمل و نقل از شهرکرد، علی احمدی صبح امروز در نخستین همایش علمی بررسی ابعاد سقط جنین که در چهارمحال و بختیاری برگزار شد، گفت: بر اساس آمار پزشکی قانونی سال گذشته ۱۲۲ مجوز سقط جنین در این استان صادر شده است.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: این استان پنجمین استان در زمینه سقط قانونی جنین در کشور است.

وی افزود: هیچ آمار رسمی در خصوص سقط غیرقانونی وجود ندارد اما بر اساس تحقیقات صورت گرفته به طور متوسط سالانه ۵۳۰ هزار سقط جنین در کشور انجام می‌شود.

احمدی اضافه کرد: ادامه تحصیل مادر، اعتیاد همسر، خشونت علیه مادر، بارداری در دوران نامزدی، فقر، مشکلات جسمی مادر، نقص جنین، نخواستن بچه بیشتر، ترس از دست دادن شغل مادر، ناامیدی نسبت به آینده فرزند و بدموقع بودن بارداری از جمله مهمترین دلایل سقط جنین در کشور است.

وی با اشاره به اینکه استفاده از داروهای شیمیایی، داروهای گیاهی و کورتاژ از روش‌های استفاده شده برای سقط است، عنوان کرد: سقط عموما در منزل، مطب ماما، پزشک و بیمارستان انجام می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: تمام دستگاه‌های نظام سلامت به طور جدی در موضوع جوانی جمعیت ورود پیدا کرده‌اند و تمام امکانات برای افزایش جمعیت در کشور استفاده می‌شود.

پایان پیام/۶۸۰۲۴