بخش ستاره‌های زمینی نمایشگاه قرآن با طراحی فضایی دلچسب و خاطره‌انگیز، تلاش بر احیای سنت زیبای جلسات خانگی قرآن کریم دارد.

«ستاره‌های زمینی» محفلی زیبا برای دورهمی‌های خانوادگی در محضر قرآن+عکس

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران توانا قرآن کریم کتاب ارزشمندی است که آیات آن راهگشای بشر در زندگی دنیا و آخرت است، کتابی که گاه در کنج عزلت قرار گرفته و با وجود آثار قابل توجه دنیوی و اخروی آن مورد غفلت قرار می‌گیرد. آثاری که اگر خواننده از آن مطلع شود لاجرم تلاوت روزانه قرآن را پیشه خود خواهد ساخت. بخش ستاره‌های زمین در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم محفلی گرم و صمیمی را فراهم کرده است. برای بازدیدکنندگان که با تماشایش بسیار ترغیب خواهند شد برای تلاوت قرآن، آن هم به صورت دسته‌جمعی وحتی صمیمی؛ این بخش به هشت قسمت انتظار، صدراسلام، دهه چهل و پنجاه (پیش از انقلاب)، دهه شصت، دفاع مقدس، دهه فعلی، پویش ستاره‌های زمین و بخش کودک و حیاط تقسیم شده است.

در هنگام اذان شور و حال خاصی در این بخش برپاشد در این مکان دل‌انگیز و فرح‌بخش سیر تاریخی قرآن از زمان رسول الله (ص) تا زمان حال نمایش داده شده است. برای آشنایی بیشتر با بخش ستاره‌های زمین با حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی مسئول این بخش به گفت‌وگو نشسیم. وی درباره بخش ستاره‌های زمین بیان کرد: در این بخش  ساده‌سازی و برگزاری جلسات قرآن را که بسیار ضروری، مهم و تأثیرگذار است را هدف قرار داده‌ایم این جلسات برای همگان بسیار مؤثر است، زیرا هدف اصلی‌اش تلاوت قرآن است و در این راستا پیامبر (ص) که می‌فرمایند: خانه‌هایتان را به تلاوت قرآن نورانی کنید.

حسینی ادامه داد: چهار کلید واژه جلسه قرآنی و چهار ویژگی جلسات شامل ارزانی و فراگیری، بدون محدودیت سنی و سیاسی، آسانی دسترسی و بدون دعوت است. این در حالی است که حضرت آقا چند سال است که در اول ماه مبارک رمضان تأکید می‌کنند که بروید و دوره‌های خانگی را احیا کنید. مسئول بخش ستاره‌های زمین در ادامه درباره غرفه‌های این بخش گفت: در این بخش دوره‌های مختلف تاریخی طراحی شدده است، بعد از تماشای بخش صدراسلام وارد بخش قبل از انقلاب خواهید شد و پس از آن وارد بخش دهه شصت و دفاع مقدس می‌شوید، در آن جا نمایش زیبایی از برش داستان زندگی شهید دانشجوی پیرو خط امام و نخبه قرآن اجرا می‌شود. بعد از اجرای نمایش هم وارد جلسه قرآنی می‌شوید.

وی افزود: بعد از بخش جلسه قرآن بازدیدکنندگان با پویش هم‌خوانی سوره قدر در زمان افطار آشنا می‌شوند. صدوچهارده خانواده از خانواده‌هایی که زمان افطار سوره قدر را با یکدیگر هم‌خوانی کنند و در پویش شرکت کنند به سفر زیارتی اعزام خواهند شد. حسینی در انتها از بخش زیبای حیاط و حوض و هندوانه و خبر داد و گفت: استراحت خانواده‌ها در محیط دلچسب حیاط و هندوانه و چای استکانی همراه با بخش جایزه و سرگرمی برای کودکانشان غرفه دیگری از بخش ستاره‌های زمین است. در مجموع محفل قرآنی را این‌گونه فراهم کرده‌ایم تا یک فضای خاطره‌انگیز و ماندگار در ذهن مخاطب  برای ترغیب به برگزاری جلسه خانگی قرآن ایجاد شود.

مسئول بخش ستاره‌های زمین درباره اهمیت جلسات خانگی قرآن گفت: استاد حبیبی و سه برادری که در هشت سالگی حافظ قرآن شدند و به عنوان نماینده جمهوری اسلامی به کشورهای اروپایی و آسیایی سفر کردند ثمره جلسات قرآنی هستند که پدرشان تشکیل داده بود، از این رو از عموم مؤنان دعوت می‌کنیم تا با راه‌اندازی جلسات خانگی قرآن جامعه را در راه رسیدن به سعادت و تعالی همراهی کنند.

پایان پیام/