همزمان با روز زیارتی امام رضا(ع)، جلد دوم کتاب «عنایات امام رضا(ع) به روایت عالمان» از سوی به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) منتشر شد.

روایت علما از عنایت‌های امام رضا(ع) را در این کتاب بخوانید

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات مهندسی ترافیک و حمل و نقل، همزمان با روز زیارتی امام رضا(ع)، جلد دوم کتاب «عنایات امام رضا(ع) به روایت عالمان» از سوی به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) منتشر شد. این اثر پژوهشی جامع از غلامحسین حیدری است که با قلم فتح الله درخشان به رشته تحریر درآمده است. در این اثر مجموعه‌ای از ۴۰ روایت علمای دینی معاصر درباره کرامات امام هشتم شیعیان، امام رضا(ع) از جمله آیات عظام مقام معظم رهبری، مرحوم آیت‌الله قاضی طباطبایی، آیت‌الله بهاءالدینی، آیت‌الله بهجت، آیت‌الله سید شهاب‌الدین مرعشی نجفی و … است.  عنایات ائمه معصومین(ع) برای همگان ملموس و قابل فهم است به همین جهت همه عالمان و اندیشمندان مورد مصاحبه موافق انتشار اثر بودند، عنایاتی که در این اثر بیان شده از زبان افراد شناخته شده و مورد اعتماد جامعه تبیین شده تا در درستی آن‌ها هیچگونه شک و تردیدی وجود نداشته باشد. در گزینش عنایات سعی شده تنوع رعایت شود و مباحث مربوط به «شفا» به حداقل برسد. نویسنده در بازنویسی عنایات به گونه‌ای عمل کرده است که جریان اصلی و شاکله عنایت، هیچ تغییری نکند، امّا برداشت‌هایی که ذیل هر عنایت آمده است، حاصل همفکری گروه علمی، شامل افرادی است که در نشست‌های بسیار، در حرم مطهر امام رضا(ع) با یکدیگر همکاری و همراهی کرده‌اند.

در یکی از روایت‌های این کتاب از مرحوم حجت‌الاسلام حاج سید عبدالله فاطمی‌نیا با عنوان «دیدم کنار هر زائر، یک امام رضا(ع) تشریف دارند»، می‌خوانیم: «استاد ما مرحوم آیت‌الله بهاءالدینی از ضریح مطهر امام رضا(ع) جواب سلام می‌شنیدند. روزی می‌فرمود: «من با حضرت رضا(ع) مزاح کردم. وقتی شلوغی مشهد و حرم را دیدم، عرضه داشتم، آقاجان این قدر آدم را برای چه دوروبر خودتان جمع کرده‌اید؟» ناگهان عالمی برایمان کشف و پرده‌ها برداشته شد. دیدم همه این افراد مورد توجه و عنایات امام رضا(ع) هستند. دیدم کنار هر زائر، یک امام رضا(ع) تشریف دارند و حضرت به زائر، خود مستقلاً عنایت دارند. می‌فرمودند، حضرت رضا(ع) به همه زائران خود لطف دارند و هیچ کس محروم نیست؛ اما هر کس به تناسب ایمان و معرفت خود بهره می‌برد.» کتاب «عنایات امام رضا(ع) به روایت عالمان» در سه جلد منتشر می‌شود که جلد اول کتاب «عنایات امام رضا(ع) به روایت عالمان» در سال ۱۳۹۸ منتشر شده است و جلد سوم نیز شامل نقل عنایات امام رضا(ع) از زبان خادمان و معتمدان و خواهد بود. جلد دوم کتاب «عنایات امام رضا(ع) به روایت عالمان» در شمارگان هزار نسخه، قطع رقعی، با طراحی جلد احسان جعفر پیشه منتشر شده و با قیمت ۷۵ هزار تومان در فروشگاه‌های کتاب و محصولات فرهنگی انتشارات به‌نشر در مشهد و سراسر کشور در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد. علاقه‌مندان به کتاب‌های تاریخ و زندگی ائمه اطهار(ع) هم چنین می‌توانند برای تهیه این کتاب و یا مشاهده سایر آثار به سایت فروش اینترنتی کتاب به‌نشر به آدرس www.behnashr.comمراجعه کنند. پایان پیام/