دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه دنیای امروز با یک جنگ ترکیبی مواجه است، گفت: یکی از ابعاد جنگ ترکیبی، جنگ نرم است و هدف آن تسلط بر ذهن و افکار عمومی است.

حجت‌الاسلام سعیدی: هدف جنگ نرم تسلط بر ذهن و افکار عمومی است

به گزارش گروه سیاسی مهندسی ترافیک و حمل و نقل، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی) درباره نخستین دوسالانه فرهنگی رسانه‌های نیروهای مسلح، گفت: دنیای امروز را تحت عنوان دنیای ارتباطات، دیجیتال و رسانه یاد می‌کنند.

وی با بیان اینکه دنیای امروز با یک جنگ ترکیبی مواجه است، ادامه داد: یکی از ابعاد  جنگ ترکیبی، جنگ نرم است و هدف آن تسلط بر ذهن و افکار عمومی است.

حجت‌الاسلام سعیدی با توجه به آیه شریفه «وَ اَعِدّوا لَهُم مَااستَطَعتُم مِن قُوَّة» گفت: آمادگی ابعاد مختلفی دارد و جامعه امروز ما و دست‌اندرکاران مجموعه دستگاه‌های فرهنگ‌ساز اعم از دستگاه‌های خبررسانی، اطلاع‌رسانی، تبلیغاتی و دستگاه‌های هنری باید در این زمینه با آخرین روش‌ها آشنا شوند تا بتوانند با جنگ ترکیبی دشمن مقابله کنند.

وی به اهمیت مقوله هنر اشاره کرد و گفت: تبدیل یک مطلب در قالب هنر و ارائه آن به مخاطب تأثیر بسیار زیادی به مراتب بالاتر از یک سخنرانی دارد.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه مقوله هنر در قالب شعر، نقاشی، هنرهای تجسمی، فیلمنامه‌نویسی و رمان‌ تأثیرگذار است، یادآور شد: جای مقوله هنر در بین دستگاه‌های متولی فرهنگ و فرهنگ‌سازی خالی بوده و نیاز است آموزش‌های فنی و عمیق‌تر و با قلم هنرمندان و بیان و شیوه هنرمندانه و شیوه هنرمندانه به جامعه امروز و نسل جوان منتقل کند.

حجت‌الاسلام سعیدی با بیان اینکه اسلام از غنای لازم و کافی برخوردار است، خاطرنشان کرد: انبیاء با زبان قوم مبعوث شده بودند و با شیوه‌هایی که داشتند تأثیرگذار بودند. حرکت انبیاء به طور کلی  شناختی و تبیینی بوده است، ما باید زمینه دعوت مردم را به اسلام به حقیقت قرآن فراهم کنیم.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در پایان خاطرنشان کرد: شیوه متن و محتوا در فرهنگ‌سازی بسیار تأثیرگذار بوده و این جشنواره در جهت ارائه آثار فرهنگی و رسانه‌ای برگزار می‌شود. انتقال تجارب در این جشنواره و دستیابی به این شیوه‌ها و ابزارهای تأثیرگذار بسیار مهم است تا در آینده بتوان  همه ارزش‌های اسلام را به نسل جدید منتقل کرد.

پایان پیام/