مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد از راه‌اندازی هفت باشگاه کارآفرینان نوجوان با رویکرد توانمندسازی و مهارت افزایی دانش‌آموزان پایه‌های متوسطه اول و دوم خبر داد.

توانایی‌ کارآفرینانه نوجوانان یزدی افزایش می یابد

به گزارش مهندسی ترافیک و حمل و نقل در یزد، محمدرضا فلاحتی در اولین نشست باشگاه کارآفرینان نوجوان این استان اظهار کرد: در راستای تقویت مهارت‌های نرم و کارآفرینانه دانش‌آموزان مستعد با اهداف نگرشی، طرح «باشگاه کارآفرینان نوجوان» با رویکرد توانمندسازی و مهارت افزایی دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم اجرا شد.

وی افزود: در همین راستا تاکنون هفت باشگاه کارآفرینی راه‌اندازی و قریب به۳۰۰ دانش‌آموز دختر و پسر در رده‌های سنی ۱۲ تا ۱۸ سال، کلاس‌های آموزشی این باشگاه‌ها را پشت سر گذاشته و آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی یزد به تفاهم‌نامه منعقد شده در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری اشاره و اظهار کرد: به منظور اجرای هرچه بهتر طرح باشگاه کارآفرینی نوجوان مقرر شد جلساتی تحت عنوان اتاق فکر باشگاه، در طول سال برگزار و از نظرات افراد با تجربه و ایده پرداز استفاده شود.

فلاحتی ضمن تأکید بر شناسایی مشکلات و چالش‌های این طرح با استمرار و تداوم آن، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی باشگاه کارآفرینی نوجوانان، افزایش توانایی‌های کارآفرینانه در جامعه هدف است.

وی خاطرنشان کرد: تقویت نگرش کارآفرینانه کودکان و نوجوانان، افزایش خلاقیت و نوآوری، عزت‌نفس، میل به موفقیت، آشنا شدن اولیای دانش‌آموزان با مباحث کارآفرینی به منظور تربیت فرزندان در محیط خانواده برای افزایش توانایی‌های کارآفرینانه آنان، از دیگر اهداف باشگاه کارآفرینی است.

پایان پیام/ف