معاون میراث‌ فرهنگی چهارمحال و بختیاری ضمن تکذیب خبر تخریب جدید در پل زمانخان سامان، گفت: در این مسیر تورها و مسابقات رفتینگ انجام می‌شود و با پایین آمدن سطح آب سنگ‌های بزرگ برای قایق‌ها مشکل ایجاد می‌کرد از این رو تعدادی از این موانع بدون هیچ گونه آسیبی به سازه پل به بیرون از رودخانه هدایت شد.

تخریب جدیدی در دیواره پل زمانخان رخ نداده است

به گزارش مهندسی ترافیک و حمل و نقل از شهرکرد، به دلیل بارش سنگین برف طی زمستان سال گذشته بخشی از صخره‌های دیواره شمالی پُل تاریخی زمانخان سامان فروریخت.

خبرنگار این رسانه ۱۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ در مصاحبه با قدرت‌الله ولی‌زاده کاجی معاون میراث‌ فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری پیگیر این موضوع شد.

ولی‌زاده با اشاره به اینکه هم‌اکنون در حال تهیه طرح توسط مشاوران ذیصلاح هستیم و  طرح بعد از تصویب در شورای فنی استان برای تایید نهایی به وزارتخانه ارسال می‌شود، گفت: بعد از تصویب، طرح به استناد مواد قانونی برای اجرا به مالک و بهره‌بردار پل زمانخان ابلاغ خواهد شد.

امروز ۲۲ خردادماه با بیش از گذشت چهارماه از ریزش بخشی از صخره‌های پل زمانخان بار دیگر خبرهایی از ریزش مجدد قسمت‌هایی از پل در فضای مجازی چهارمحال و بختیاری پخش شده است.

قدرت‌الله ولی‌زاده، معاون میراث‌ فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد با تکذیب خبر فوق گفت: هیچ تخریب جدیدی در سازه پل اتفاق نیفتاده است.

وی افزود: در این مسیر تورها و مسابقات رفتینگ انجام می‌شود و با پایین آمدن سطح آب سنگ‌های بزرگ برای قایق‌ها مشکل ایجاد می‌کرد از این رو تعدادی از این موانع بدون هیچ گونه آسیبی به سازه پل به بیرون از رودخانه هدایت شد.

ولی‌زاده اضافه کرد: مشاور در حال انجام مطالعات ژئوتکنیک است و امیدواریم عملیات بازسازی قسمت‌های تخریب شده در زمستان سال گذشته تا شروع بارش‌های جدید به اتمام برسد.

پایان پیام/۶۸۰۲۴