مدیرعامل برق منطقه ای یزد با اشاره به ضرورت پای کار بودن صنایع برای تأمین برق مورد نیاز استان،‌گفت:‌ برای تأمین برق مطمئن مشترکین استان، ۱۱ طرح با اعتباری بالغ‌ بر یک هزار میلیارد تومان با مشارکت بخش خصوصی اجرا شده‌ است.

بهره‌برداری ۱۱ طرح تامین برق با اعتبار 1000 میلیاردی در یزد

به گزارش مهندسی ترافیک و حمل و نقل از یزد، مهران فاطمی صبح امروز در نشستی با مدیرعامل و معاونین شرکت برق منطقه‌ای استان که به منظور ارائه گزارش عملکرد این شرکت و بیان نیازهای صنعت برق استان برای گذر موفق از پیک‌بار تابستان ۱۴۰۲ برگزار شد، اظهار کرد: هرچه سریع‌تر باید نیازها و اقدامات قابل‌ اجرا در حوزه بهره‌وری انرژی تدوین و اعلام شود.

وی در مورد ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی و حرارتی صنایع استان هم خواستار اجرای تعهدات این صنایع در استان شد تا با اجرای این تعهدات، ناترازی تولید و مصرف برق کاهش یابد.

استاندار یزد در ادامه با بیان این که مدیریت منابع انرژی عزمی همگانی و احساس مسئولیت تمام عناصر اجرایی، نظارتی و مدیریتی را می‌طلبد، گفت: صنایع بدهی خود به صنعت برق را سریعتر تسویه کنند.

بهره‌برداری ۱۱ طرح تامین برق با اعتبار بالغ‌ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان در یزد

ابوالفضل اسدی، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد نیز در این نشست با اشاره به این‌که برای تأمین برق مطمئن مشترکین استان، ۱۱ طرح با اعتباری بالغ‌ بر یکهزار میلیارد تومان با مشارکت بخش خصوصی اجرا شده‌اند، اظهار کرد: پست ۴۰۰ کیلوولت مهرگان، پست ۴۰۰ کیلوولت بهادران، نیروگاه ده مگاواتی ساغند و توسعه ظرفیت ۱۰۰ درصدی پست مروست از اهم طرح‌هایی هستند که به بهره برداری رسیده و به تأمین برق مطمئن استان کمک می‌کنند و در هفته دولت نیز به افتتاح رسمی خواهند رسید.

وی با اشاره به این‌که در ۳۵ روز سپری‌ شده از پیک‌بار تابستان ۱۴۰۲، تمامی شرکت‌های صنعت برق استان یزد برای تأمین برق مطمئن مردم و دیگر مشترکین در تلاش هستند، افزودد: علی‌رغم گرمای طاقت‌فرسای هوا و تحت‌فشار بودن شبکه برق استان، خوشبختانه با عملکرد مناسب صنعت برق و همکاری و مشارکت صنایع استان، هیچ‌گونه خاموشی با برنامه‌ای برای مشترکین خانگی و مردم نداریم.

 اسدیدر پایان ضمن تشریح عملکرد شرکت برق منطقه‌ای یزد در سال ۱۴۰۱ و سه‌ماهه ابتدایی ۱۴۰۲، چالش‌ها، نیازها و مطالبات این شرکت را در حوزه‌های بهره‌وری انرژی، توسعه انرژی خورشیدی در استان، نیروگاه‌های خودتامین صنایع، نیروی انسانی و پشتیبانی این شرکت عنوان و ابراز امیدواری کرد با حمایت استاندار، استان یزد همچنان در حوزه توسعه زیرساخت‌های شبکه‌های انتقال و فوق توزیع، بهره‌وری انرژی و نیروگاه های خورشیدی پیشرو باشد.

پایان پیام/الف