گروهی از فعالان یهودی ضدصهیونیسم با برگزاری تحصن مقابل دفاتر چند تن از قانونگذاران آمریکایی در واشنگتن، خواستار آتش‌بس فوری در غزه شدند.

بازداشت فعالان یهودی ضد صهیونیسم در آمریکا+فیلم

به گزارش گروه بین‌الملل مهندسی ترافیک و حمل و نقل، گروهی از فعالان یهودی ضدصهیونیسم چهارشنبه (۲۵ اکتبر، سوم آبان) با برگزاری تحصن مقابل دفاتر چند تن از قانونگذاران آمریکایی خواستار آتش‌بس فوری در غزه شدند اما ۴۹ نفر در جریان این تجمعات بازداشت شدند. 

خبرگزاری «آناتولی» هم گزارش داد پلیس کنگره آمریکا چهارشنبه فعالان یهودی را که مقابل دفتر «برنی سندرز» سناتور آمریکایی تجمع کرده و خواستار آتش‌بس در غزه بودند، بازداشت کرد. این افراد مقابل در ورودی دفتر سندرز روی زمین نشستند و خواستار توقف فوری درگیری‌ها در غزه شدند. 

گروه یهودی آمریکایی IfNotNow در «ایکس» نوشت: «پلیس کنگره در حال بازداشت یهودی‌های آمریکا و متحدانشان خارج از دفتر برنی سندرز است. هزاران نفر تاکنون جان خود را از دست داده‌اند و مقام‌های اسرائیلی درباره با خاک یکسان کردن غزه و مجبور کردن فلسطینیان به راهی شدن به بیابان و قربانی کردن گروگان‌های اسرائیلی در این روند حرف می‌زنند». 

تصاویر ویدئویی نشان می‌دهد پلیس کنگره تحصن‌کنندگان را دستبند می‌زند در حالی که سایرین نشسته و شعار می‌دهند «آتش‌بس همین حالا».

این گروه همچنین در ایکس نوشت: ما یهودیان آمریکایی هستیم. در سوگ هستیم. اما امروز برای اقدام به ساختمان کنگره آمده‌ایم. ما به رهبرانی در کنگره نیاز داریم اکنون برای آتش‌بس مبارزه کنند. چاک شومر، برنی سندرز، حکیم جفریس و کاترین کلارک: منظور ما شما هستید. تا زمانی که اینکار را نکنید دفاتر شما را ترک نمی‌کنیم.