هاشمی رفسنجانی: «آقای خامنه‌ای را (برای ریاست‌جمهوری) شایسته‌ترین می‌دانم… آقای خامنه‌ای یک نمونه‌ی مسلمان جامعی است که انسان می‌خواهد.»/ میرحسین موسوی: «خامنه‌ای جزو کسانی است که انقلاب را با تمام وجود خود تجربه کرده است.»

بازخوانی فضای انتخاباتی بعد از شهادت شهید رجایی در سال 1360/ هاشمی رفسنجانی و موسوی از آیت‌الله خامنه‌ای حمایت کردند

به گزارش مهندسی ترافیک و حمل و نقل، روز شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۶۰ سیزده روز پس از شهادت محمدعلی رجایی رئیس‌جمهور وقت در اثر انفجار دفتر نخست‌وزیری به دست نفودی‌های سازمان تروریستی منافقین(مجاهدین خلق)، وزارت کشور با انتشار اطلاعیه‌ای دستور برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری را صادر کرد. بنا بر این اطلاعیه‌ داوطلبان از همان روز تا دو روز بعد یعنی دوشنبه ۲۳ شهریور باید برای ثبت‌نام شخصا به ستاد انتخابات مستقر در وزارت کشور مراجعه می‌کردند.

در آن برهه ۴۴ نفر برای ریاست جمهوری ثبت‌نام کردند که نهایتا شورای نگهبان روز شنبه ۲۸ شهریور ۵ نفر از آنان را احراز صلاحیت کرد. این افراد عبارت بودند از: آیت‌الله مهدوی کنی، سید علی‌اکبر پرورش، حجت‌الاسلام خامنه‌ای، سید رضا زواره‌ای، دکتر حسن غفوری.

تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری از یک‌شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۶۰ اوج گرفت و پوسترهای دست‌نویس، اعلامیه‌های پشتیبانی، توزیع عکس نامزد انتخاباتی از جمله فعالیت‌هایی بود که در این راستا انجام ‌شد. همچنین گروه‌هایی با نوشتن شعار بر دیوارها به نفع نامزد انتخاباتی خود وی را به دیگران توصیه کردند.