مدیر عامل فرابورس ایران در نمایشگاه اینوتکس از تشکیل دو بازار فرابورسی برای تأمین مالی کسب‌وکارهای نوپا و شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.

اینوتکس 1402| تشکیل دو بازار در فرابورس برای دانش‌بنیان‌ها/ در پذیرش نوپاها به نوآوری آن‌ها توجه می‌شود

به گزارش گروه علم و پیشرفت مهندسی ترافیک و حمل و نقل، تأمین مالی از طریق بازارهای سرمایه یکی از راه‌های جذب سرمایه برای شرکت‌های مختلف است. شرکت‌های مختلف می‌توانند با ارزش‌گذاری دارایی‌های خود در بازارهای سرمایه عرضه شوند.

استارت‌آپ‌ها و دانش‌بنیان‌ها به دلیل داشتن دارایی‌های کم و یا ارزشگذاری دشوار به دلیل دارایی‌های نامشهود آن‌ها در ورود به بازارهای سرمایه با مشکل مواجه هستند.

محمد علی شیرازی، مدیر عامل فرابورس ایران، در آخرین روز اینوتکس و در نشست برنامه استیج این نمایشگاه از تشکیل دو بازار برای استارت‌آپ‌های در حال رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد و اعلام کرد: آئین‌نامه‌ها و ضوابط این دو بازار در آینده اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی افزود: این دو بازار که تحت عنوان بازارهای نوآفرین در فرابورس تشکیل خواهد شد، نحوه و هیئت پذیرش جداگانه‌ای خواهد داشت و تلاش می‌کند که شرایط را برای عرضه استارت‌آپ‌های نوپا و شرکت‌های دانش‌بنیان در فرابورس و تأمین مالی آن‌ها فراهم کند.

شیرازی در خصوص تدوین معیارهای پذیرش جداگانه برای شرکت‌های نوپا اعلام کرد: بر خلاف شرکت‌های بزرگ دانش‌بنیان، برای این شرکت‌ها، به معیار سودآوری کمتر توجه می‌شود. در پذیرش این شرکت‌ها سطح نوآوری یکی از مهم‌ترین معیارهایی است که برای پذیرش شرکت‌ها در فرابورس در نظر گرفته خواهد شد. پایان پیام/