جشن نوروز گاه در شهر بادرود با استقبال مردم و برگزاری برنامه‌های متنوع برگزار شد.

استقبال مردم از برپایی جشن نوروزگاه در بادرود +تصاویر و فیلم

به گزارش مهندسی ترافیک و حمل و نقل از نطنز، لذت چند روز پایانی سال کمتر از عید نوروز نیست و شور و هیجانی که در مردم موج می‌زند و همه در تدارک عید نوروز هستند. در خیابان که قدم می‌گذاری ماهی‌های قرمز داخل تنگ‌های شیشه‌ای چشمک می‌زنند و سبزه‌ها بر روی میزها چیده و آماده رفتن به مهمانی خانه مردم هستند، مهمان‌های سیزده‌روزه که طراوت و شادی را برای مردم به ارمغان میاورند.

  چند سالی است که متولیان گردشگری و شهری برنامه‌ای تحت عنوان نوروز گاه اجرا می‌کنند و این برنامه باهدف احیای فرهنگ و سنت قدیمی مردم در ایام نوروز در شهرهای ایران اجرا می‌شود.

  امروز عصر در پارک شهر بادرود هم این جشن برگزار شد، یکی از برنامه‌هایی که مورد استقبال ویژه مردم شهر بادرود قرار گرفت احیای بازی‌های بومی و محلی فراموش‌شده بود که در زمان گذشته در ایام عید توسط مردم بازی می‌شد؛ از جمله این بازی‌ها، بازی با گردو، بازی تخم‌مرغ و همچنین بازی پنجره بود که به‌صورت مسابقه برگزار و به برگزیدگان جوایزی اهدا شد.

  اجرای سرود محلی کودکان بالباس محلی و همچنین سورنای محلی ازجمله برنامه‌های امروز در جشن نوروزگاه بود، رقص دستمال دختران کوچک بادی با لباس محلی در محل جشن بسیار زیبا جلوه می‌کرد و یاد نوروز قدیم بادرود را در اذهان زنده کرد.