از ابتدای ماه جاری تاکنون ارزش پول رژیم صهیونیستی در برابر دلار 5 درصد کاهش یافته و هم اکنون به کمترین میزان در 6 سال گذشته رسیده است.

ادامه کاهش ارزش پول صهیونیست‌ها

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل مهندسی ترافیک و حمل و نقل به نقل از تایمز اسرائیل، از ابتدای ماه جاری تاکنون و به عبارت دیگر طی سه هفته گذشته ارزش شِکِل، واحد پولی رژیم صهیونیستی، 5 درصد در برابر دلار کاهش یافته و در حال حاضر به کمترین میزان در 6 سال گذشته رسیده است. هم‌اکنون برابری شکل با دلار به 3.80 شکل به ازای هر دلار رسیده و گفته می‌شود احتمالا بانک مرکزی رژیم صهیونیستی برای بهبود ارزش این پول دست به افزایش نرخ بهره بزند. آویگدور لیبرمن، وزیر سابق دارایی رژیم صهیونیستی با انتقاد از سیاست‌های بزالل اسموتریچ، وزیر دارایی کنونی این رژیم و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر، آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به نابود کردن اقتصاد رژیم صهیونیستی متهم کرده است.

  لیبرمن در توئیتر نوشت: داشتن یک ذره اطلاعات بسیار قوی‌تر از صحبت‌ها و شخصیت‌های نتانیاهو و اسموتریچ است.وی به طعنه گفته است که دلار در حال رکورد زدن و رسیدن به برابری 3.8 شکل است. از ابتدای ماه جاری همچنین ارزش شکل در برابر یورو 3 درصد پایین آمده و به 4.12 شکل به ازای هر یورو رسیده است. یک منبع آگاه در یکی از بانک‌های بزرگ رژیم صهیونیستی که خواسته نامش فاش نشود گفته که دلار تا 4 شکل نیز پیش خواهد رفت. وی گفته که البته ممکن است بانک مرکزی رژیم صهیونیستی دست به فروش دلار برای کنترل برابری آن با شکل بزند. کاهش ارزش شکل تقریبا در تمام بخش‌های اقتصادی رژیم صهیونیستی از قیمت قطعات الکترونیکی گرفته تا قطعات خودرو در حال اثرگذاری است. پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌